Obec Dolní Kralovice
Dolní Kralovice

JARNÍ 70- TŘETÍ TRASA

qr kód

Naším výchozím bodem jsou Dolní Kralovice, ale vaším může být kterékoliv místo na trase, odkud se vydáte a kam se zase vrátíte. Tato aktuální trasa je vám již známá, v předchozích letech jsme ji již šli, jen obráceně.

Celkem ujdete opět něco kolem 14ti kilometrů a je značená červenými fáborky – než oprší J.
My vycházíme z Dolních Kralovic kolem rybníka Láb po cestě do Tomic (familiárně jí říkáme T1). Projdete vsí a přes hlavní silnici se vydáte na západ k Zahálkovu rybníku (Kopanina). Budete pokračovat po polní cestě dle značení, do lesa, kolem rybníka Kančík, podle značení překročíte potok a po lesní cestě dojdete na rozcestí, odbočíte vpravo a po pár desítkách metrů pak vlevo a projdete podchodem pod dálnicí. Cesta pokračuje do polí, zhruba po 150 m odbočíte vpravo a půjdete směrem do Lokte. Loktem projdete až k „Mekáči“. Zda si v tomto fastfoodovém centru něco dáte nebo půjdete dál je na vás, každopádně cesta pokračuje na východ. Podél hlavní silnice (prosím o zvýšenou opatrnost!) projdete pod dálničním mostem a dál do Brzotic. Držíte se stále podél hlavní silnice až cca 500m za Brzotice
(prosím ještě jednou o zvýšenou opatrnost!). Zde odbočíte vpravo na cestu ke starým kralovickým vilám. Kousek za památným křížkem sejdete vpravo do lesa a po břehu přehradní nádrže projdete k čističce ve Stříteži. Ve vsi nejprve odbočíte vlevo a na střítežském „kruháči“ pak vpravo na silnici do Dolních Kralovic. Půjdete po ní přes křižovatku a dál kolem rybníka Vrážek a pak do kopce, kde v zatáčce odbočíte vlevo na „novou“ silnici. Ta vás dovede zpět do Dolních Kralovic. Podle posledních zpráv, nebyl lov fotografie vodních ptáků prozatím moc úspěšný. Vaším úkolem tedy zůstává nafocení vodního ptactva, nebo jakéhokoliv zástupce živočišné říše, pokud možno z volné přírody J. Hlašte nám také, při jaké nejnižší teplotě vzduchu jste vyrazili a bod navíc za fotku, kdy vám na pochodu bude padat sníh! Při tom, co nám meteorologové na nadcházející dny předpovídají, to asi nebude nic nečekaného. Krásnou cestu!

qr kódmapa

Datum vložení: 19. 4. 2024 14:15
Datum poslední aktualizace: 19. 4. 2024 14:20
Autor: Lenka Nováková

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Odstávky ČEZ