Obec Dolní Kralovice
Dolní Kralovice

JARNÍ 70 - DRUHÁ TRASA

kód

Čeká vás necelých 13 km a trasa je tentokrát méně náročná, i pomalejším tempem ji zvládnete za 2,5 hodiny.

Jarní 70 – 2. trasa

V druhém týdnu našich pochodů se projdete opět přibližně 13 kilometrů. Z Dolních Kralovic vyjdete opět přes Vraždovy Lhotice směrem k Martinicím. Až na křižovatku nad Martinice půjdete tedy dle modrých fáborů (nyní jsou po dešti už jen bílé). Na křižovatce odbočíte vpravo po silnici na Snět. Značení se změní na oranžové. Zhruba po půl kilometru odbočíte opět vpravo na cestu k vysílači. Čeká vás přechod přes Blažejovickou hůrku (je to již tradiční cesta, kterou absolvujeme každý rok). Tentokrát obejdete lesík spodem (trasa úplně nesouhlasí s navigací, ale je značena fáborky, jinak byste se museli prodírat zarostlým lesem). V Blažejovicích přejdete rovně náves, zprava kolem rybníka přes můstek se vydáte cestou, která vás dovede kolem křížku s odpočinkovým sezením až k rybníku Rachyně. Tam odbočíte vpravo na silnici a půjdete si 100 metrů podél hráze, poté odbočíte vlevo a vydáte se po lesní cestě, která vás dovede až do Vítonic. Cesta úplně nesouhlasí s navigací, ale je značená. Pozor probíhá zde svážení dřeva a je tam lesní technnika! Ve Vítonicích projdete rovně kolem rybníka k chatkám, a pak po zelené turistické značce do lesa. Pak vás čekají různé odbočky. První je na zelené trase vlevo, pak vpravo, další vlevo podél oplocenek, pak nepřehlédněte odbočku vpravo na žlutou a ještě další vpravo. Pak už jdete relativně rovně. Současně s turistickými značkami bude cesta značená oranžovými fáborky. Dojdete tak na silnici z D. Kralovic, odbočíte vlevo a po jednom kilometru jste opět v Kralovicích.

Přejeme vám krásnou cestu, a protože půjdete kolem několika vodních ploch, bude tentokrát vaším úkolem vyfotit nějakého vodního ptáka. Tak ať se vám zadaří!

Datum vložení: 12. 4. 2024 19:12
Datum poslední aktualizace: 12. 4. 2024 19:15
Autor: Lenka Nováková

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Náhodná fotogalerie