Obec Dolní Kralovice
Dolní Kralovice

JARNÍ 70 2024

logo

Letošní série pochodů je zahájena. Přidejte se k nám a zdolejte dalších 70 jarních kilometrů!

Po roce Vás znovu zveme k procházkám v krásném jarním počasí (pokud se zadaří)! I letos se pokusíme připravit alespoň trochu pozměněné trasy po okolí Dolních Kralovic.

Hned ta první nás i vás, pokud se přidáte, zavede k tzv. Žibřidovické kapličce. Trasu vám popíšeme a zároveň máte možnost nechat se navigovat dle mapy z níže uvedeného odkazu nebo QR kódu. Bohužel místy, hlavně v lese, kde jsou původní cesty po těžbě dřeva zničené, vás navigace nepovede úplně přesně, proto prosím následujete naše značení- pro tentokrát to jsou modré (tmavě i světle) fáborky.

1. Žibřidovická trasa začíná na náměstí v Dolních Kralovicích. Vydáte se z obce po silnici přes Vraždovy Lhotice, na křižovatce odbočíte po silnici vlevo na Martinice. Dojdete do Martinic a stále se držíte po hlavní silnici. Cesta pak pokračuje vpravo na polní cestu směrem k lesu, překročíte Šetějovický potok a vydáte se vzhůru lesem k Šetějovicům. Tam bude navigace trochu mimo, tak se držte fáborků. Dorazíte až k asfaltce. Po ní se dáte vlevo a dojdete do obce Šetějovice. V Šetějovicích odbočíte za kapličkou vpravo a vydáte se po cestě kolem Obecního úřadu až ven z obce. Další odbočení je vlevo na cestu k lesu. Tam se opět držte fáborků, navigace bude spíše orientační. Značení vás dovede na starou asfaltku, vydáte se vlevo a dojdete až na rozcestí, tam se dáte vpravo a po zhruba 150 metrech dorazíte k Žibřidovické kapličce. Tam budete mít úkol! Nic těžkého, jen se vyfoťte a napište nám, kolik čísel popisných měla původní obec Žibřidovice. Tuto odpověď a fotografii nám spolu s dalšími z vašich cest můžete poslat na náš FCB nebo e-mail novakova@dolni-kralovice.cz.

Dále se vraťte těch 150m zpět na rozcestí a pokračujte rovně – cestu začíná oranžový fáborek, dále jsou opět modré. Nyní vás čekají cca 4 km po silnici. Na prvním rozcestí nad Martinicemi odbočte vpravo. Po silnici dojdete až do Zahrádčic. Před Zahrádčicemi odbočte vlevo na Dolní Kralovice. Na kopci nad Kralovicemi sejděte vpravo ze silnice do lesa a dále dojděte až k mysliveckému areálu a čističce, odtud dojdete po panelce až zpět do Dolních Kralovic. Trasa má 14 km a běžnou chůzí s přestávkami ji zvládnete přibližně za 3,5 hodiny. Přejeme vám krásnou cestu a neváhejte se nám pochlubit s vašimi zážitky. Zdraví vás Lenka, Irča a Ondra

Datum vložení: 5. 4. 2024 20:07
Datum poslední aktualizace: 12. 4. 2024 19:12
Autor: Lenka Nováková

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Náhodná fotogalerie