Obec Dolní Kralovice
Kralovice
Obec Dolní Kralovice
Dolní Kralovice

5. trasa 2024 – „Na Kotrbejk“

QRkód

Pěkně to uteklo, a už tu máme pátou trasu! Na závěr letošního putování se opět podíváme na naše oblíbené místo- ostroh nad přehradou u Ježova, kde v dávných dobách stával hrádek Klosterberg- lidově označovaný jako Kotrbejk.

5. trasa 2024 – „Na Kotrbejk“

QRkód Typ: PNG obrázek, Velikost: 10.92 kB   Oproti minulému roku půjdeme tuto trasu obráceně – tedy směrem do Sněta přes Kotrbejk a zpět přes Ježov a Blažejovice. Pokud chodíte dle navigace v Mapách, tak se vám bude trochu rozcházet v údolí Blažejovického potoka, kde překročíte potok přímo a nebudete dělat kličku, která je na Mapách, dále přímo na Kotrbejku, kde se musíte nějak dostat k informační tabulce a pak zpět na vrchní cestu vedoucí do Ježova. Méně přehledná místa jsou značená oranžovými fáborky (ale bude pršet, tak asi opět vyblednou).

Začátek trasy vede tedy po silnici přes Vraždovy Lhotice směrem do Sněta – celkem 4,5km, než ve Snětě odbočíte vpravo mezi rybníky a vydáte se po polní cestě ze vsi. Překročíte zmíněný Blažejovický potok a vystoupáte na silničku, odbočíte vlevo a po této cestě dojdete až k jejímu konci ve vodě, vystoupáte do stráně a na ostrohu nejdete místo, kde stávala informační cedule o Kotrbejku. V jejím okolí vyhledáte „poklad“ – tedy naší známou plechovou krabičku pro vaše vzkazy a tentokrát v ní najdete něco od nás na památku, co si můžete odnést s sebou J. Na koho se nedostane, neváhejte se přihlásit u nás na úřadě J! Z Kotrbejku dojdete po cestě do Ježova. Tam si udělejte čas na zacházku na hřbitov a alespoň zvenčí si prohlédněte kostel sv. Lucie a unikátní dřevěnou zvonici. Z Ježova vyjdete po silnici a zhruba po půl kilometru odbočíte v pravo do pole k lesu. Měli byste narazit na zelenou turistickou značku, po které půjdete dál lesem kolem Šálkova mlýna – zde odboříte vpravo na asfaltku a stále po zelené do Blažejovic. Z Blažejovic půjdete zpět ve vlastních stopách z druhé letošní trasy na Blažejovickou hůrku, tentokrát vyjdete z lesa rovně a projdete podél hájenky k hlavní silnici na Snět a odtud vlevo po silnici zpět do Kralovic. Cesta je tentokrát delší – 17 km. Splníte tím limit Jarní 70 2024. Děkujeme, že jste i tentokrát s námi pochodovali! I když po vás chceme vaše fotografie z pochodování nebo plnění „úkolů“, děláte to hlavně pro sebe, pro radost a své zdraví! Děkujeme všem za vaši zpětnou vazbu a choďte dál! Pochodníkům zdar!

mapycz-qr(6).png

Typ souboru: PNG obrázek, Velikost: 10,92 kB
Datum vložení: 3. 5. 2024 14:27
Datum poslední aktualizace: 14. 5. 2024 10:47
Autor: Lenka Nováková

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Odstávky ČEZ