Navigace

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Mobilní verze

mobilní verze

Aktuální počasí

Počasí dnes:

12. 12. 2019

zata

Bude oblačno až zataženo, na východě místy slabé sněžení, pod 300m srážky smíšené. Denní teploty 1 až 5°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Zobrazit více ...

UŽITEČNÉ ODKAZY

Pro stavebníky:
Žádost o vyjádření k existenci inženýrských sítí - služba UtilityReport
https://mawis.eu/utilityreport/vstupni-body/stredocesky-kraj/

Obsah

Vytápění z obecních kotelen

Typ: ostatní
Objekty, které jsou vytápěny dálkovým vatápěním z obecních kotelen reguluje z hlediska vytápění/nevytápění obec.
Všeobecně ze zákona podle vyhlášky č. 194/2007 Sb. z pera Ministerstva průmyslu a obchodu platí, že topná sezóna neboli otopné období trvá od 1. září do 31. května. Radiátory se ale probudí z letního spánku až poté, co průměrná denní teplota venkovního vzduchu v dané lokalitě poklesne pod +13°C ve dvou po sobě následujících dnech. A zároveň meteorologové neočekávají podle vývoje počasí zvýšení teploty v dalších dnech.
Tolik zákon, v naší obci z toho vyplývá následující:
V přechodných obdobích (září-říjen, duben-květen) je vytápění obecních bytů regulováno na základě zpěné vazby občanů. Teplota v bytech může být pouze odhadována a požadavky na teplo jsou individuální. V případě, že teplota ve vašem vytápěném bytě klesne pod +20°C dva dny za sebou a neočekává se výrazné oteplení, informujte prosím starostu (místostarostu) obce za účelem sjednání nápravy.
Samostatně je řešeno vytápění Základní a mateřské školy Dolní Kralovice. Zde je režim vytápění plně v kompetenci vedení školy, a to při zohlednění hospodárnosti a pocitové teploty zaměstnanců a žáků školy. Ve věci teploty ve škole se tedy obracejte na vedení školy.
Petr Košťál, starosta obce

Vytvořeno: 20. 9. 2019
Poslední aktualizace: 20. 9. 2019 13:04
Autor: Lenka Nováková