Navigace

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Mobilní verze

mobilní verze

Aktuální počasí

Počasí dnes:

4. 7. 2020

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 22 až 26°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Zobrazit více ...

UŽITEČNÉ ODKAZY

Pro stavebníky:
Žádost o vyjádření k existenci inženýrských sítí - služba UtilityReport
https://mawis.eu/utilityreport/vstupni-body/stredocesky-kraj/

Obsah

Zprávy

logo

Do zubní ordinace v D.Kralovicích přijmeme zubní sestřičku

TopDent- síť stomatologických ordinací přijme do nově otevřené zubní ordinace v Dolních Kralovicích zdravotní sestřičku.
Praxe v oboru není nutná - možnost zaučení
Více informací na tel. č. 602 689 811 celý text

ostatní | 15. 6. 2020 | Autor: Lenka Nováková
plakát

Příměstský sportovní tábor

TJ Sokol Dolní Kralovice pořádá pro své členy
PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR
6. - 8. 7. 2020 (pondělí až středa)
Tábor je pro děti od 7 do 15 let.
Po celý den budou probíhat pohybové aktivity (např. fotbal, florbal, míčové hry, atletika, cyklo výlet apod.). Strava a pitný režim zajištěny.
V úterý možnost přespání (bude táborák + bojovka).
Předběžný čas srazu: ráno 7.30 hod do odpoledne 16.30 hod.
Cena 1.000,- Kč/ osoba (1200,- pro nečleny TJ Sokol DK)
V případě zájmu zasílejte přihlášky na email: rohacova.irena@seznam.cz
Kapacita je časově omezena, pořadí určuje datum odeslání vyplněné přihlášky.
Pokud nebude kapacita naplněna, je možnost nabídnout ostatním dětem. Další kritéria pro přijetí jsou: sourozenec je členem TJ Sokol Dolní Kralovice,
spádová oblast pro Dolní Kralovice.
celý text

ostatní | 10. 6. 2020 | Autor: Lenka Nováková

Středočeští živnostníci - bezúročné půjčky na řešení dopadů koronaviru

Od středy 13. května mohou středočeští podnikatelé z celého území kraje žádat o bezúročnou návratnou půjčku, která jim pomůže řešit současnou krizovou situaci. Středočeský kraj ji poskytne živnostníkům se sídlem ve středních Čechách, na které měla epidemie koronaviru nepříznivý ekonomický dopad, a kteří splní všechny stanovené podmínky. Maximální výše podpory je 50 tisíc korun, a co je důležité, podnikatelé ji mohou začít splácet až za rok, v červnu 2021. Půjčka musí být splacena nejpozději do 15. března 2024. Při podávání žádosti nerozhoduje den a pořadí, žádosti se přijímají do 30. června 2020. Středočeský kraj zatím na tento program vyhradil 2,75 mld Kč.Středočeští živnostníci mohou začít žádat kraj o bezúročné půjčky na řešení dopadů koronaviru!

Žádosti se podávají prostřednictvím webové stránky: http://pujckazivnostnikum.kr-stredocesky.cz

Tam zájemci najdou formulář i návod k jeho vyplnění. Půjčky jsou určené osobám samostatně výdělečně činným, které jsou ke dni podání žádosti evidovány v rejstříku živnostenského podnikání a zároveň měli k datu 12. 3. 2020 včetně alespoň jednu živnost, která nebyla pozastavena, přerušena či zrušena. U žadatele nesmí probíhat exekuční a insolvenční řízení a nesmí být zanesen v registru exekucí a insolvencí. Sídlo podnikání žadatele musí být na území Středočeského kraje. celý text

ostatní | 14. 5. 2020 | Autor: Lenka Nováková

Program KINA v Dolních Kralovicích

Zveme Vás do kina v Dolních Kralovicích!
V červnu 2020 budeme opět hrát v našem kině. Provoz bude umožněn za následujících zvláštních podmínek:

1. diváci si na film budou rezervovat místa dopředu, a to buď na telefonním čísle 317 856 223 nebo na e-mailu novakova@dolni-kralovice.cz.

2. Sál bude desinfikován. Oddělené sezení s vynechanými sedačkami a řadami již není vyžadováno. Diváci budou přítomni v rouškách, kromě dětí do 2 let. celý text

ostatní | 13. 5. 2020 | Autor: Lenka Nováková

Slovo starosty k aktuální situaci

Vážení spoluobčané,
v souvislosti s šířením infekce koronaviru COVID-19 všichni musíme strpět určitá omezení, na která jsme nebyli do nedávné doby zvyklí a která nám ve 21. století přišla nemyslitelná, až nepředstavitelná.
Situace je vážná, zatím ale není kritická. Na problém je třeba nahlížet a vnímat jej ve 2 rovinách.
První rovinou je samotné nebezpečí nákazy, které se může týkat každého z nás. Zde je třeba přizpůsobit své chování tak, abychom všichni nebezpečí šíření nákazy minimalizovali, zejména pak s ohledem na ty nejohroženější a nejzranitelnější z nás. Závazná opatření na celostátní i místní úrovni jsou z tohoto pohledu jasná. Kromě nich je třeba více než kdy jindy pracovat s dostupnými informacemi, sledovat zpravodajství a zejména používat vlastní rozum a intuici tak, abychom si všichni mohli říci, že více jsme proti šíření nákazy opravdu udělat nemohli.
Druhou rovinou je rovina odpovědnosti a ohleduplnosti k okolí, ke svým spoluobčanům, kteří mnohdy s nasazením vlastního zdraví pracují ve prospěch celku- mám na mysli zdravotníky, prodejce potravin a základních potřeb, hasiče, policisty, zaměstnance veřejné dopravy a všechny ostatní, kteří si v těchto těžkých chvílích nemohou dovolit být „jen tak“ doma v izolaci. Nevystavujme je zbytečnému riziku, buďme sami k sobě i k nim upřímní a nezatajujme jim informace, které bezprostředně ovlivňují riziko šíření nákazy. Stejně tak při nákupu základních potřeb se chovejme tak, aby se dostalo pokud možno na všechny a aby naše lidská podstata sounáležitosti a spolupráce pokud možno převážila nad primitivními instinkty, které mnohdy nejsou těmi nejlepšími rádci.
Veškeré dostupné informace zveřejňujeme a i nadále budeme zveřejňovat na webových stránkách Obce Dolní Kralovice i na úřední desce, v případě jakýchkoliv dotazů volejte, mailujte, ptejte se. Mějme na paměti, že čím disciplinovaněji a odpovědněji se budeme chovat teď, tím menší důsledky pro naše životy v budoucnosti bude probíhající pandemie mít. A to jak v rovině péče o zdraví, tak v rovině zachování občanských svobod.

Petr Košťál,
starosta obce Dolní Kralovice
17.3.2020

celý text

ostatní | 17. 3. 2020 | Autor: Lenka Nováková

ODKUP PALIVOVÉHO DŘEVA

Obec Dolní Kralovice nabízí možnost odkupu palivového dřeva (smrk).
Kontakt: ing. Petr Chvalkovský, tel. 724 524 213
Cena dohodou dle konkrétních podmínek. celý text

ostatní | 5. 2. 2020 | Autor: Lenka Nováková

Projekt: ZŠ Dolní Kralovice- Odborné učebny

Prezentace projektu celý text

ostatní | 27. 3. 2019 | Autor: Lenka Nováková