Navigace

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Mobilní verze

mobilní verze

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 11. 2017

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 8 až 12°C, při nízké oblačnosti kolem 5 až 9°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Zobrazit více ...

Obsah

Zprávy

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny z 21.10. 2017

V příloze naleznete stručné výsledky voleb za Obec Dolní Kralovice.
Na uvedeném odkazu na webové stránky statistisckého úřadu najdete všechny další informace. celý text

ostatní | 25. 10. 2017 | Autor: Lenka Nováková

Informace k zavedení optické sítě společnosti Starnet s.r.o.

Obecní úřad Dolní Kralovice informuje občany

V minulých týdnech byli občané Dolních Kralovic obesláni společností Starnet, s.r.o. žádostmi o odsouhlasení (či sdělení nesouhlasu) s instalací optických kabelů na připojení internetu k jejich nemovitostem.
Dle informací, které zástupci obce obdrželi, je přechod na připojení optickým kabelem jedním z možných řešení současné situace v obci – při zachování stávajícího dodavatele služby a ceny za připojení. Ačkoliv poskytovatel do obce přivádí signál vysoké kvality, současný bezdrátový přenos ke konečným uživatelům je mnohdy nedostačující, signál je slabý a často přerušován. Síť může být blokována i signálem jiných sítí, které jsou v obci nainstalovány.
V zájmu zvýšení kvality připojení vašich domácností k internetové síti obecní úřad doporučuje občanům souhlas se zavedením optické sítě. Samotný kabel je silný 2.5mm, odolný a samonosný na velkou vzdálenost. K vaší nemovitosti bude přiveden pouze ke stávajícímu přijímači na domě. Dále bude využito vašeho současného zařízení. Vedení kabelu neznamená vznik věcného břemene k vašemu majetku (tak jak je to např. s kabely jiných telefonních společností). Vzorek kabelu si můžete prohlédnout na obecním úřadě.
V tuto chvíli nabízí společnost Starnet, s.r.o. napojení na optickou síť pro své uživatele zdarma. Pozdější připojení bude již zpoplatněno. Cena za užívání internetu zůstane stejná, podle vaší smlouvy.
Své stanovisko můžete společnosti Starnet, s.r.o. ještě zaslat v prodlouženém termínu do 30.11.2017.
Obecní úřad Dolní Kralovice
celý text

ostatní | 25. 10. 2017 | Autor: Lenka Nováková